Ви переглядаєте: Головна сторінка Абітурієнту Професії Про спеціальність конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв

Про спеціальність конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв

E-mail Печать

Професія пов'язана з проектуванням, виробництвом та ремонтом різноманітної апаратури та приладів. Вона стосується сучасних інформаційних технологій, а тому їй властива універсальність: знання, вміння, навички, набуті під час навчання в училищі, можна використати при розробці, виробництві, експлуатації і ремонті електронної апаратури і систем радіотехнічного призначення.  

Підготовка робітників високої кваліфікації та молодших спеціалістів за третім ступенем професійно-технічної освіти  здійснюється з числа випускників професійно-технічних навчальних закладів за професією «Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури» 4 розряду з одночасним отриманням  кваліфікації молодшого спеціаліста радіотехнік  за спеціальністю «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» (вища освіта 1-го рівня акредитації) за терміном навчання – 2 роки.

Рівень розвитку приладобудування держави визначає її економічну та оборонну могутність, а фахівці цієї спеціальності є базовою серед інженерних спеціальностей напрямку "Радіотехніка". Радіотехніка, або більш узагальнено-радіоелектроніка, складна, але дуже захоплююча область науки і техніки. Без радіотехніки неможливі навігація, радіоастрономія, спостереження і вивчення космічного простору. Надійно служать людям лінії радіозв’язку через штучні супутники Землі. На сьогоднішній день ні одна експериментальна наука не обходиться без використання спеціальних, часто досить складних радіоелектронних пристроїв. Достатньо вказати на такі, як прискорювачі елементарних частинок, електронні мікроскопи, еталони частоти і часу, надчутливі індикатори електромагнітного випромінювання. 

Виняткова особливість радіоелектроніки полягає в тому, що з її допомогою можна створювати і реєструвати коливання з частотами від долей до триліонів герц і потужностями від мегават до міліарних долей піковата. На зміну громіздким і неекономічним електрорадіоелементам прийшли інтегральні мікросхеми. Завдяки цьому тепер ціла радіоелектрична система може розміститися в мініатюрному об’ємі.  

На сьогоднішній день розробка і виробництво радіоелектронних пристроїв є однією з самих динамічно розвиваючих і перспективних напрямків. На роботі, вдома, на вулиці, практично всюди, нас оточують різноманітні електронні помічники, яких іноді ми зовсім не помічаємо. Ми звикли, повертаючи додому, передивитися улюблений фільм або послухати музику, поблукати просторами Інтернету або просто приємно провести час за грою. Але якщо телевізор, комп’ютер, музичний центр, виходить з ладу, світ стає маленьким сірим і сумним. І тоді, ми, як правило, кидаємося до сервісного центру або викликаємо майстра і в цей момент майстер перетворюється для нас в лікаря реаніматолога, котрий повертає радість життя.

Це одна з самих інтелектуальних робітничих професій. Займається обслуговуванням та ремонтом радіотелевізійної апаратури. Найбільш складний етап роботи – технічна діагностика апарату, виявлення основних причин несправностей і визначення способів послідовності їх усунення, підбір необхідного інструменту, деталей, матеріалів, обладнання. Основними робочими інструментами фахівців даного профілю є засоби обчислювальної техніки від персонального комп'ютера і спеціалізованих вимірювальних пристроїв до системи штучного інтелекту. 

Учні навчаються в атестованих навчально-виробничих майстернях, оснащених сучасною аудіо- та відеотехнікою, вивчають сучасні комп’ютерні технології в обладнаних комп’ютерних класах.

Молодщий спеціаліст - радіотехнік завдяки фундаментальній підготовці з математики, фізики, обчислювальної техніки, програмування, дисциплін радіотехнічного спрямування може:
- проектувати та впроваджувати у виробництво радіоелектронні апарати і прилади;
- керувати виробничими ділянками;
- керувати ділянками розробки та удосконалення конструкції, технології виробництва радіоелектронних приладів;
- керувати ділянками стандартизації та нормалізації виробів і технологічних процесів;
- здійснювати контроль за якістю монтажу та регулювання радіоприладів.

Сучасний радіотехнік - це фахівець, якому притаманні якості:
- вміння конструювати, експлуатувати, досліджувати, ремонтувати найрізноманітнішу радіоелектронну апаратуру широкого функціонального призначення;
- знання сучасних технологій виробництва радіоелектронної апаратури і приладів;
- володіння комп'ютерними технологіями і САПР, використання сучасної комп'ютерної техніки в інженерній діяльності;
- знання сучасних економічних процесів в народному господарстві, вміння орієнтуватися у ринковому просторі і підвищувати ефективність інженерної діяльності;
- володіння навиками раціоналізаторства та винахідництва;
- здатність працювати у різних галузях народного господарства.

 

Можливі місця роботи:
- сервісні центри по обслуговуванню та ремонту радіотелевізійної апаратури;
- сервісні центри по обслуговуванню та ремонту мобільних телефонів;
- в органах служби безпеки (охоронна сигналізація та відео спостереження);
- на підприємствах «Укртелеком»;
- консультантами з продажу радіоелектронної техніки;
 - рекламні агентства по виготовленню світлової реклами;
- сервісні центри по обслуговуванню та ремонту медичної техніки.

Якщо ви прагнете одержати фундаментальні знання в області радіотехніки і радіоелектроніки, навчитись конструювати, обслуговувати та ремонтувати сучасну побутову та промислову електрорадіоапаратуру, то це можна зробити у нас в училищі.

 

Випускники мають змогу продовжити навчання за скороченим терміном без зовнішнього незалежного оцінювання в провідних ВНЗ країни:
- Черкаський державний технологічний університет;
- Харківський університет радіоелектроніки;
- Одеська академія зв'язку ім. О.С. Попова та інші.

ДЛЯ ВСТУПУ ДО УЧИЛИЩА НАДАЮТЬСЯ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:
1. Заяву про прийом в училище;
2. Атестат про отримання повної загальної середньої освіти;
3. Диплом випускника другого ступеня професійно-технічної освіти за професією «Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури» 4 розряду.
3. Направлення підприємства на навчання (при наявності);
4. Медичну довідку (ф 086-У з випискою щеплень), амбулаторну картку;
5. 6 фотокарток 3х4;
6. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
7. Паспорт і приписне свідоцтво пред'являються особисто.


Зарахування на третій (вищий) ступінь професійно-технічної освіти здійснюється за конкурсним балом дипломів випускників другого ступеню професійно-технічної освіти.

Последнее обновление ( 20.02.10 18:31 )  

Про професії

Отримайте детальну інформацію про професії в училищі. Детальніше...

Приймальна комісія

Приймальна комісія знаходиться на першому поверсі навчального корпусу по вулиці Шатила, 4.
Час роботи з 8:00 до 17:00. Телефон для довідок (0522) 37-11-09.
Дістатись до училища можна маршрутними таксі №108 від залізничного вокзалу та №10, №6, №77, №112 від автостанції №1 (аеропорт). Контакти...
Задайте питання або надайте пропозицію
 

Контакти Кропивницького ВПУ

25030, Україна, м. Кропивницький, вул. Шатила, 4
Директор Рацул Олександр Борисович 
Телефон/факс (0522) 37-10-31
Електронна пошта  
vpu-9@ukr.net