Ви переглядаєте: Головна сторінка

Про професію оператор поштового зв'язку

e-mail Друк

оператор поштового зв'язку

Приймає, обробляє та видає всі види внутрішніх міжнародних поштових відправлень. Приймає та видає грошові перекази, виплачує пенсії та грошові допомоги. Обробляє вхідну пошту (посилки, страхові мішки). Готує до відправлення прийняті поштові відправлення, грошові перекази. Запаковує страхові мішки з вихідною поштою.

оператор поштового зв'язку

Видає листоношам кореспонденцію, грошові перекази, відомості та доручення, готівку для виплати пенсії вдома. Здійснює розрахунки з листоношами, які доставляють перекази, пенсії, грошові допомоги і поштові відправлення. Досилає (повертає) неврученні поштові відправлення, грошові перекази. У разі роботи у філіалі здійснює обмін пошти з усіма видами транспорту. Складає графіки роботи роз’їздних бригад, здійснює облік робочого часу та контроль шляхових документів, видає білизну бригадам поштових вагонів, експлуатаційні матеріали, іменні речі, веде облік мішкотари.

оператор поштового зв'язку

Вносить зміни в документи з сортування пошти та в плани направлення пошти. Оформляє дефектну пошту. У разі роботи на листосортувальних машинах – обробляє письмову кореспонденцію. У разі роботи у дільниці умовних цінностей – одержує і розсилає знаки поштової оплати та інші умовні цінності, оформляє документи.

оператор поштового зв'язку

Випускники за цією професією повинні знати директивні документи, інструкції та інші нормативні документи, які використовуються на даному робочому місці; адміністративно – територіальний поділ України; порядок приписки поштових відправлень до документів; тарифи на послуги зв'язку і тарифи на інші послуги; порядок приймання передплати та переадресування періодичних видань; інструкції з виплати пенсій і допомоги; порядок ведення касових операцій; «Поштові правила»; «Правила користування послугами поштового зв'язку»; порядок сортування, оброблення кореспонденції та періодичних видань; інструкцію про порядок обліку і збереження цінностей; Закон України «Про захист прав споживачів».

оператор поштового зв'язкуУ Вищому професійному училищі №9 за професією оператор зв'язку ви зможете навчитись:
- Працювати за робочим місцем оператора зв'язку
- Приймати поштові відправлення,, (листи, бандеролі, посилки, міжнародні поштові відправлення), електронні грошові перекази, виконувати передплату на періодичні видання, приймати телеграми; 
- Зважувати поштові відправлення на електронних вагах;
- Працювати з касовим апаратом, за допомогою якого оператор зв'язку реєструє поштові відправлення;Укрпошта

Після закінчення Вищого професійного училища №9 ви матимете змогу стати працівником базового підприємства УДППЗ “Укрпошта”. Працювати у відділені зв'язку на автоматизованих робочих місцях, досягти успіху в обраній професії, стати провідним спеціалістом в своїй справі.

Також випускники за професією оператор поштового зв'язку  мають змогу продовжити навчання в училищі на третьому ступені професійно-технічної освіти і здобути вищу освіту з кваліфікацією молодшого спеціаліста електромеханіка електрозв'язку з напрямку телекомунікації за спеціальністю "Технічне обслуговування і ремонт апаратури зв'язку та оргтехніки". 

 

Твір-роздум про професію оператор поштового зв'язку "Моя професія майбутнього".  Автор: учениця групи О-81 вищого професійного училища №9 м.Кіровограда, переможниця конкурсу Кіровоградської дирекції УДППЗ "Укрпошта" "Моя пошта майбутнього" Лубинець Альона.

Останнє оновлення ( Неділя, 21 березня 2010, 13:36 )  

Професії та спеціальності в училищі:

Контакти Кропивницького ВПУ

25030, Україна, м. Кропивницький, вул. Шатила, 4
Директор Рацул Олександр Борисович 
Телефон/факс (0522) 37-10-31
Електронна пошта  
vpu-9@ukr.net

(0522) 37-11-09, 098-720-56-69 (приймальна комісія)